صفحه اصلی
علم داده
کنترل پروژه
مهندسی ومدیریت کیفیت
نرم افزارهای مهندسی
تربیت پژوهشگر
مدیریت مالی
مدیریت وکسب و کار
همایش وکنفرانس
خدمات آنلاین
   دوره تربیت مشاور مدیریت دانش-Knowledge Management

اهمیت مدیریت دانش در فرهنگ دانش محور قرن بیست و یک در ایران

يكي از الزامات توسعه دانايي محور، تفكر دانش گرا و مديريت دانايي‌هاي سازماني با استفاده از سیستم مدیریتی نوين و كار آمد مديريت دانش مي باشد. در کشور ایران نیز با توجه به اهمیت توسعه مبتني بر دانايي و تاکید این موضوع در برنامه چهارم توسعه اقتصادي، اولین پروژه‌های مدیریت دانش از سال 1383 آغاز گردید. با پیاده‌سازی، اجرا و بومی‌سازی راهکارهای مورد استفاده در سازمان‌های پیش‌رو بین‌المللی در حوزه مدیریت دانش، در سازمان‌ها و شرکت‌های ایرانی، میزان استقبال از پروژه‌های مدیریت دانش افزایش یافت. از سویی دیگر افزایش نرخ بازنشستگی و خروج افراد متخصص و مجرب، خرید دانش تکراری و عدم وجود شبکه‌های خبرگی موجب گردیده است تا کارشناسان دچار سردرگمی شده و نیاز به وجود سیستمی به منظور ساماندهی به دانش‌های سازمانی بیش از پیش عیان گردد.

مدیریت دانش در شکل کنونی‌اش تقریباً یک دهه با ما بوده و تاکنون بیش از آنی عمر کرده است که بگوییم تبی زودگذر است. پیاده‌سازی مدیریت دانش در بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی و علاقه بسیار زیاد سایر سازمان‌ها به مقوله مدیریت دانش، فضای خوبی برای متخصصین مدیریت دانش فراهم خواهد نمود تا با استفاده از آخرین دست‌آو‌ردهای مدیریت دانش در دنیا به پیشبرد این مقوله در ایران کمک نمایند. بالتبع بمنظور پیاده‌سازی اصولی و نگهداری سیستم‌های مدیریت دانش پیاده‌سازی شده، نیاز یه نیروهای متخصص و کارآمد در این حوزه وجود دارد.

بر همین اساس موسسه توسعه دوره تربیت مشاور مدیریت دانش را با هدف تربیت متخصصین این حوزه و به دنبال افزایش توانائی علمی و عملی علاقمندان به حوزه مدیریت دانش ایجاد و این امکان را فراهم می نماید تا سازمان‌های علاقمند بتوانند نیروهای مورد نظر خود را در یک دوره حرفه‌ای با آخرین متدهای روز دانش مدیریت، کارآزموده نمایند تا از عهده پیاده‌سازی و نگهداری سیستم مدیریت دانش خود برآیند.

این دوره پاسخی است به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سازمان‌ها و کارشناسان که عبارتست از: "کسب آگاهی کافی در خصوص چگونگی پیاده‌سازی صحیح و اصولی مدیریت دانش" از طرف دیگر این دوره فرصتی است برای افرادی که خواهان شروع فعالیت مشاوره در حوزه مدیریت دانش بوده و به دنبال بازار کار مهندسی و تخصصی رو به رشد در فضای اقتصادی مناسب موجود می‌باشند.

 دوره تربیت مشاور مدیریت دانش در قالب دو دسته دوره کلان طراحی گردیده است. دسته اول دوره‌های مربوط به مباحث پایه و دسته دوم دوره‌های مربوط به مباحث اجرائی می‌باشد به گونه ای که مباحث پایه پیش نیاز مباحث اجرایی می باشند.

ساختار کلی دوره‌ تربیت مشاور مدیریت دانش بشرح جدول زیر می باشد:

ردیف

مباحث کلان

کد زیر دوره

عنوان زیر دوره

مدت زمان (ساعت)

هزینه  دوره در سال 96 (تومان)

هزینه کل دوره در سال 96

(تومان)

1

مباحث پایه
(20 ساعت)

1-1

مبانی مدیریت دانش

20 428.000 688.000

1-2

استراتژی مدیریت دانش

1-3

چگونگی پیاده سازی مدیریت دانش

2

مباحث اجرائی
(24 ساعت)

2-1

مقدمات اجرا و دانش نویسی

24
518.000
2-2

روشهای استخراج دانش و مستندسازی

2-3

آشنائی با انجمن های خبرگی

2-4

مباحث تکمیلی

جهت اطلاع از تقویم زمانی دوره اینجا کلیک نمایید.


علاقمندان می توانند جهت ثبت نام در دوره فوق از طریق زیر اقدام نمایند:

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تلفن 86741-021 (موسسه پژوهش) تماس حاصل فرمائید.

 

دوره های موسسه توسعه با همکاری موسسه پژوهش برگزار می گردد، جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص دوره ها و امور آموزشی می توانید با شماره : 86741-021 (موسسه پژوهش)تماس حاصل نمایید
آدرس ستاد پشتیبانی: تهران، سهروردی شمالی، خیابان شهید قندی غربی، بین خیابان پنجم و هفتم، پلاک 40 ، تلفن: 88933622-021
آدرس موسسه پژوهش (ستاد آموزش) : ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر؛ جنب سینما قدس، کوچه مینو؛ پلاک 132؛ موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش ; آدرس ایمیل: Tihe.ac.ir@gmail.com
.تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد توسعه می باشد ©